Úvod 2018/2019
2018/2019
Školní soutěž v Písemné elektronické komunikaci

V únoru 2020 se konalo celoškolní kolo v předmětu Písemná a elektronická komunikace. Soutěžilo se v opisu textu dle předlohy na rychlost a přesnost. 1. r. opisoval text 5 min. a 2. r. již 10 minut. Dva nejlepší žáci z každé třídy 1. a 2. r. postoupili do finálového kola (10. února 2020), kde dále bojovali o co největší počet čistých úhozů za minutu. Povoleno bylo pouze 0,30 procent chyb, a protože tréma hraje vždy velkou roli, došlo i na diskvalifikaci. Přesto někteří žáci dosáhli moc pěkných výsledků.

Z 1. ročníků byl nejúspěšnějším písařem Matěj Lžíčař, 1.S (299 čú/min.), 2. místo obsadil Duy Filip Tran Trong, 1.E (213 čú/min.), a bronzovou medaili vybojoval Tomáš Vaníček, 1.A (207 čú/min.).

Z 2. ročníků dosáhl nejlepších výsledků Ondřej Kotrasz, 2.S (295 čú/min.), stříbrnou příčku obsadil Lukáš Netuka, 2.E (253 čú/min.), a krásné 3. místo patřilo Anetě Strnadové, 2.A (215 čú/min.).

Blahopřejeme všem výhercům a věříme, že nás bude ten nejlepší – Ondřej Kotrasz – dobře reprezentovat na krajské soutěži MČR v grafických disciplínách dne 31. března 2020 v Mostu.

RN, JŘ

 
Mistrovství ČR OPEN 2019

Ve dnech 5. až 7. prosince 2019 se konalo již 27. Mistrovství České republiky – OPEN 2019.

Třídenní šampionát se letos uskutečnil na OA v Neveklově, kde se proti sobě utkalo více než 55 nominovaných účastníků z celé České republiky.

Celý článek...
 
PEK – Státní zkouška z kancelářského psaní na klávesnici

Dne 17. května 2019 proběhly pod dohledem paní komisařky z Národního ústavu odborného vzdělávání v Praze státní zkoušky z kancelářského psaní na klávesnici. Zkoušek se zúčastnilo celkem 11 žáků ze 3. r., kteří se pilně připravovali a nepodcenili ani domácí přípravu, a proto se můžeme pochlubit 100procentní úspěšností. Zvládli 10minutový opis na rychlost a přesnost, který bývá největší překážkou. Písemnosti, obchodní dopis do předtisku a tabulku v Excelu, vyhotovili v souladu s ČSN 01 6910 velmi dobře.


Úspěšní studenti, kteří obdrželi Vysvědčení o státní zkoušce z kancelářského psaní na klávesnici:
Cempírková Eliška, Opatová Veronika, Charousová Veronika, Horáček Filip, Vinický Ondřej, Musil David, Kurtyová Veronika, Korejs Jan, Pauko Jaroslav, Bajcsiová Nikola,
Dmyterczuk Filip.


Všem studentům moc blahopřeji. Těším se na příští ročník a věřím, že budeme tak úspěšní jako v letošním roce.


Mgr. Renata Němečková
vyučující PEK

 
Krajské kolo Mistrovství ČR v grafických předmětech

Dne 26. března 2019 jsme se jako každý rok zúčastnili krajského kola soutěže Mistrovství České republiky v grafických předmětech na Střední zdravotnické škole a Obchodní akademii v Rumburku. Soutěžilo se celkem ve třech disciplínách, naše škola měla zastoupení ve dvou z nich, a to v kategorii wordprocessing a psaní na klávesnici.

Celý článek...
 
ŠKOLNÍ KOLO V PÍSEMNÉ A ELEKTRONICKÉ KOMUNIKACI

V pátek 8. března 2019 proběhlo školní kolo v PEK. Dva nejlepší žáci z každé třídy prvních a druhých ročníků poměřili síly v psaní všemi deseti.

Celý článek...
 
<< Začátek < Předchozí 1 2 Další > Konec >>

Strana 1 z 2